Śniadanie Crido Legal pt.: "Zakaz handlu w niedzielę i co dalej"

7 lutego 2018 , Warszawa

Prezydent Duda podpisał dzisiaj ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele. Od dnia 1 marca 2018 roku znacząco zmieni się funkcjonowanie rynku handlowego w Polsce. Chcielibyśmy zaprosić na śniadanie biznesowe, podczas którego poruszymy niejednoznaczne i budzące wątpliwości podstawowe pojęcia, koncepcje oraz wyłączenia przewidziane w ustawie o ograniczeniu handlu w niedziele.  Wspólnie z naszym ekspertem zastanowimy się nad tym jakie działania na tle nowej ustawy będą mogli podejmować właściciele,  zarządcy i najemcy centrów handlowych, jak również nad tym, jak mogą zachować się konsumenci w obliczu braku możliwości robienia zakupów w niedziele.

Poruszone zostaną następujące kwestie:

  • Jak rozumieć pojęcia: handel, czynności związane z handlem oraz placówki handlowe zawarte w nowej ustawie.
  •  Odpowiemy na pytania: Jakie placówki nie będą objęte zakazem? Czy którekolwiek centra handlowe będą mogły być otwarte? Jeżeli tak, to czy zjemy w nich obiad, napijemy się kawy czy obejrzymy film? Czy sklepy w centrach handlowych przekształcą się w nowe typy sklepów (np. typu pick-up czy showroom)?
  • Wskażemy jakie działania będą mogli podejmować właściciele, zarządcy i najemcy centrów handlowych w reakcji na obowiązywanie ustawy. Czy wydłużenie godzin otwarcia centrów będzie rozwiązaniem dla właścicieli/zarządców? Co z najemcami? Czy spotkamy się z falą renegocjacji umów najmów? Czy najemcy, którzy mogliby na podstawie ustawy otwierać swoje sklepy będą mogli dochodzić odszkodowań jeżeli centra te będą zamknięte w niedziele?
  • Wskażemy co grozi właścicielom placówek handlowych za nie przestrzeganie zakazu oraz jakie konsekwencje poniosą z kolei najemcy sklepów jeżeli nie będą przestrzegać tego zakazu.

Mamy nadzieję, że poruszone kwestie, pomogą Państwu w podjęciu decyzji jak zoptymalizować zarządzanie centrum handlowym po wprowadzeniu zakazu handlu w niedziele.

Spotkanie poprowadzi nasz ekspert - Krzysztof Marzyński, partner w Crido Legal, odpowiedzialny za praktykę Prawa Nieruchomości i Budownictwa.

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o zgłaszanie maksymalnie dwóch osób z firmy.

R.S.V.P. do 5 lutego br.:
Renata Maksymowicz
Renata.Maksymowicz@crido.pl
T:    +48 22 324 59 82

Krzysztof Marzyński

Partner

Wyślij e-mail

Joanna Winter-Szymańska

Counsel / Radca prawny

Wyślij e-mail